04:35 19 Cze '10

Adam Clayton pozywa księgowych U2

Basista dopatrzył się zaniedbań w pracy księgowych ^  ^  ^  ^

Basista wytacza działa przeciwko Gaby Smyth & Company Accountants- firmie, która kontroluje finanse wszystkich podmiotów związanych z zespołem.

Muzyk złożył pozew w sądzie przeciwko Gaby Smyth & Company Accountants, jej dwóm pracownikom oraz Bank of Ireland Private Finance. Powodem mają być zaniedbania, których mieli dopuścić się pozwani. Szczegóły roszczenia nie są na razie znane, Adam Clayton ma czas do 4 lipca, by je sprecyzować.

Gaby Smyth & Company Accountants stoi m.in. za decyzją, by w celu uniknięcia podatków przenieść finanse U2 z Irlandii do Holandii. Wywołało to wówczas spory skandal.

Przypomnijmy, że w styczniu tego roku basista U2 pozwał swoją byłą asystentkę, która regularnie okradała jego konta bankowe. Za pozyskane pieniądze kupiła m.in. apartament w Nowym Jorku. Dzięki sprawie sądowej udało się zamrozić konta byłej asystentki, nieruchomość zostanie sprzedana, a pieniądze wrócą na konto Claytona.

  • U2roopa (źródło: irishcentral.com)
  • Modyfikacja: 22:03 26 Cze '10

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (1) Strona 1/1

  • Avatar

    :D evay, 20:31 25 Cze '10

    ej Adaś coś ma pecha :D

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

W U2 wyjątkowa jest muzyka, nie muzycy. Muzyka, która jest na zmianę potężna i wzruszająca, współczesna, ponadczasowa, prowokująca do głębokich przemyśleń, od czasu do czasu absurdalna, a czasami zabawna - Bono