03:57 19 Cze '10

U2 straci 150 mln dolarów?

"Czy gramy czy nie, trasa wciąż kosztuje nas 500 tys. funtów dziennie" ^  ^  ^  ^

Grupa U2 może stracić aż 150 milionów dolarów z powodu odwołania swojej trasy koncertowej "U2 360° Tour". Zespół zdecydował się przełożyć światowe tournée ze względu na stan zdrowia Bono- frontmana grupy.

Odwołanie trasy będzie Irlandczyków słono kosztować. "Czy gramy czy nie, trasa wciąż kosztuje nas 500 tys. funtów dziennie" - przyznał brytyjskiemu "The Sun" menedżer grupy, Paul McGuinness.

Wprawdzie Bono i zespół są ubezpieczeni w razie różnych wypadków losowych, ale codzienne utrzymanie trasy i brak bieżących dochodów mogą szybko doprowadzić do strat rzędu 100 milionów funtów.

Zespół zdecydował się odwołać swoje występy w Ameryce Południowej, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie do czasu poprawy stanu zdrowia wokalisty. Ponowny rozkład trasy ma być ogłoszony jeszcze w tym tygodniu.

Przypomnijmy, że Bono trafił do szpitala w Monachium miesiąc temu, 21 maja, po tym jak doznał urazu kręgosłupa podczas przygotowań do trasy. Wokalista został natychmiast operowany przez światowej sławy neurochirurga Joerga Tonna. Będzie jednak potrzebował ponad dwóch miesięcy na dojście do pełnej sprawności fizycznej.

Wśród odwołanych koncertów znalazł się również ten, który zespół miał zagrać na prestiżowym festiwalu Glastonbury w Wielkiej Brytanii. U2 miało być główną gwiazdą tego wydarzenia. Nieoczekiwanie grupę zastąpi zespół Gorillaz.

  • U2roopa (źródło: Interia.pl)
  • Modyfikacja: 21:58 26 Cze '10

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (1) Strona 1/1

  • Avatar

    Paweł =, 15:37 24 Cze '10

    Dlaczego oni są pomalowani???

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

Każdy, kto balansuje na krawędzi przepaści i spojrzy w dół, zobaczy odchłań bez dna. Wiedząc o tym, a mimo wszystko patrząc w dół, zdobywamy odwagę. Wiesz, jakie istnieje ryzyko. Możesz wtedy odwrócić się plecami do przepaści i próbować - Bono