15:17 26 Maj '10

McGuinness o trasie, Bono odwołuje występ na Glasto

Bono jest załamany koniecznością odwołania koncertów ^ ^ ^ ^

Menadżer U2, Paul McGuinness przedstawił we wtorek przed Szpitalem Uniwersyteckim w Monachium krótkie oświadczenie, w którym poinformował o przesunięciu 16 koncertów U2360° Tour.

Wszystkie koncerty, począwszy od Salt Lake City (3 czerwca), aż do New Jersey (19 lipca) zostały przesunięte. Anulowano również czerwcowy występ na Festiwalu Glastonbury.

Paul McGuinness powiedział: "Nasza największa i najlepsza trasa koncertowa została przerwana, wszyscy jesteśmy tym zdruzgotani. Dla wykonawcy, który żyje, by być na scenie, to coś więcej niż cios. On [Bono] czuje się ograbiony z szansy robienia tego, co potrafi najlepiej, czuje również, że zawiódł zespół i fanów. Jest to oczywiście nonsens. Bono obawia się o ponad milion nabywców biletów, których plany zostały wywrócone do góry nogami. Najważniejsze jest teraz to, by wokalista wrócił do pełnej sprawności. A tymczasem my, razem z Live Nation pracujemy najszybciej jak to możliwe nad wyznaczeniem nowych dat dla przełożonych koncertów".

Jak się okazuje, wokalista U2 mocno przeżywa konieczność rezygnacji z Festiwalu Glastonbury. Wczoraj zadzwonił do organizatora imprezy Michaela Eavisa i poinformował go o anulacji występu. Stwierdził, że ma złamane serce. Dodał, że zespół planował zrobić tam coś specjalnego i napisał nawet specjalną piosenkę.

Eavis poinformował na stronie Glasto: "W trakcie naszej rozmowy telefonicznej było jasne, że U2 są niezwykle rozczarowani. Wszyscy chcieliśmy ich zobaczyć na Pyramid Stage. W tym momencie pozostawię bez komentarza kwestię ewentualnych zmienników dla U2. Zamiast tego życzmy wszyscy Bono szybkiego powrotu do zdrowia".

Według nieoficjalnych informacji organizatorzy myślą o zaproszeniu grupy Coldplay lub rapera Dizzee Rascala.

 • U2roopa (źródło: atU2.com)
 • Modyfikacja: 18:35 28 Maj '10

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  W U2 wyjątkowa jest muzyka, nie muzycy. Muzyka, która jest na zmianę potężna i wzruszająca, współczesna, ponadczasowa, prowokująca do głębokich przemyśleń, od czasu do czasu absurdalna, a czasami zabawna - Bono