15:17 26 Maj '10

McGuinness o trasie, Bono odwołuje występ na Glasto

Bono jest załamany koniecznością odwołania koncertów ^ ^ ^ ^

Menadżer U2, Paul McGuinness przedstawił we wtorek przed Szpitalem Uniwersyteckim w Monachium krótkie oświadczenie, w którym poinformował o przesunięciu 16 koncertów U2360° Tour.

Wszystkie koncerty, począwszy od Salt Lake City (3 czerwca), aż do New Jersey (19 lipca) zostały przesunięte. Anulowano również czerwcowy występ na Festiwalu Glastonbury.

Paul McGuinness powiedział: "Nasza największa i najlepsza trasa koncertowa została przerwana, wszyscy jesteśmy tym zdruzgotani. Dla wykonawcy, który żyje, by być na scenie, to coś więcej niż cios. On [Bono] czuje się ograbiony z szansy robienia tego, co potrafi najlepiej, czuje również, że zawiódł zespół i fanów. Jest to oczywiście nonsens. Bono obawia się o ponad milion nabywców biletów, których plany zostały wywrócone do góry nogami. Najważniejsze jest teraz to, by wokalista wrócił do pełnej sprawności. A tymczasem my, razem z Live Nation pracujemy najszybciej jak to możliwe nad wyznaczeniem nowych dat dla przełożonych koncertów".

Jak się okazuje, wokalista U2 mocno przeżywa konieczność rezygnacji z Festiwalu Glastonbury. Wczoraj zadzwonił do organizatora imprezy Michaela Eavisa i poinformował go o anulacji występu. Stwierdził, że ma złamane serce. Dodał, że zespół planował zrobić tam coś specjalnego i napisał nawet specjalną piosenkę.

Eavis poinformował na stronie Glasto: "W trakcie naszej rozmowy telefonicznej było jasne, że U2 są niezwykle rozczarowani. Wszyscy chcieliśmy ich zobaczyć na Pyramid Stage. W tym momencie pozostawię bez komentarza kwestię ewentualnych zmienników dla U2. Zamiast tego życzmy wszyscy Bono szybkiego powrotu do zdrowia".

Według nieoficjalnych informacji organizatorzy myślą o zaproszeniu grupy Coldplay lub rapera Dizzee Rascala.

 • U2roopa (źródło: atU2.com)
 • Modyfikacja: 18:35 28 Maj '10

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  Rock'n'roll ma obsesję na punkcie uprawiania miłości na tylnym siedzeniu chevroleta. Jestem pewny, że dla samych zinteresowanych jest to bardzo przyjemne, ale mnie interesuje pisanie o czymś więcej, Pasjonuje mnie wewnętrzny konflikt panujący w ka - Bono