02:52 25 Maj '10

1 lipca premiera książki Andrei Morandiego - U2 "The Name Of Love" (Update)!

Kolejna książka dotycząca U2 w Polsce ^ ^ ^ ^

W te wakacje fanów U2 czeka nie lada gratka, poznańskie wydawnictwo Replika na 1 lipca zapowiada premierę książki U2 “The Name Of Love – inspiracje, znaczenia i historie tekstów U2”.

Z materiałów, do których udało nam się dotrzeć wynika, że zapowiada się niezwykle ciekawe wydawnictwo; bo kto spodziewałby się w „dziecięcych” tekstach Bono z "Boy’a" analogii do twórczości Virginii Woolf czy nawiązań do powieści Williama Goldinga.

Autor książki jest Włochem, któremu nie można zaprzeczyć znajomości historii i literatury.
Ci, którzy boją się książki typu „co Bono chciał przez to powiedzieć” niech będą spokojni. Morandi delikatnie kreśli zarysy znaczeń, zdecydowanie bardziej wskazując na inspiracje i okoliczności powstawania, przy czym jest dużo bardziej wnikliwy od Nialla Stokes’a (autora „U2 - Into The Heart  - Teksty Bez Tajemnic”), dlatego zapowiada się nadzwyczaj interesująca lektura.

Polskie wydanie będzie pierwszym tłumaczeniem „The Name Of Love” na język obcy, co nie uszło uwadze autora, który przygotował specjalny wstęp do polskiej wersji. Jak łatwo się domyślić, rzecz będzie o „New Year’s Day’u” i Lechu Wałęsie.

Przed premierą książki zaprosimy Was do lektury wywiadu z autorem książki, wydawnictwo Replika zapowiada też konkurs dla fanów U2 z nagrodami.
Książki „U2 - The Name Of Love” będzie można wygrać na XVI Zlocie Fanów U2 w Poznaniu – 5 czerwca w Blue Note (nagrody zostaną wysłane pocztą po 1 lipca).

ZBYCH

Update: cena wydawnictwa  to 39,90 zł.

 • U2roopa (źródło: Zbych)
 • Modyfikacja: 18:24 28 Maj '10

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (9) Strona 1/1

 • Avatar

  Cena ZBYCH, 21:58 24 Maj '10

  39,90zł

 • Avatar

  Sikorka, 12:15 23 Maj '10

  Zapowiada się ciekawie, mam nadzieję, że cenowo będzie w normie :)

 • natalia*, 15:33 22 Maj '10

  Wydawnictwo Replika przygotowuje polskie wydanie książki włoskiego autora, Andrea Morandi, pt. U2: The Name Of Love. Testi Commentati. Książkę z języka włoskiego przetłumaczą Graziana Melillo i Bartosz Budzyński.

  http://www.buzzandmusic.com/wp-content/uploads/2010/03/4380575187_420e556b25_o.jpg
  http://www.stacjakultura.pl/1,2,7385,Powstanie_ksiazka_o_U2,artykul.html

 • Avatar

  Prosiak, 21:44 20 Maj '10

  może dlatego że to głównie Bono ma wkład w warstwę tekstową ich twórczości :) A co do książki to fajnie będzie poczytać trochę interpretacji, spojrzeć na ulubione piosenki z różnych stron, ale obawiam się, że wiele z nich będzie trochę naciąganych.

 • Avatar

  meHau, 20:08 20 Maj '10

  A ja sie zastanawiam czy jest to ostateczna wersja okladki... jesli tak..to dlaczego na niej tylko Boniek? Nie mam do niego absolutnie nic... ale zespol sklada sie z 4 osob! :) / tez sie nie moge doczekac

 • Avatar

  meHau, 20:07 20 Maj '10

  A ja sie zastanawiam czy jest to ostateczna wersja okladki... jesli tak..to dlaczego na niej tylko Boniek? Nie mam do niego absolutnie nic... ale zespol sklada sie z 4 osob! :) / tez sie nie moge doczekac

 • Avatar

  timewind, 16:06 20 Maj '10

  Dobra wiadomość. Będzie co czytać w wakacje.

 • Aislinn, 14:51 20 Maj '10

  Już się cieszę, bo ta pozycja zapowiada się nadzwyczaj ciekawie. Poza tym czytałam wcześniej wzmiankę o nawiązaniach tekstów do literatury niemieckojęzycznej, o których między innymi mówi ta książka i nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła zgłębić ten temat!

 • Avatar

  Super! hannahu2, 13:26 20 Maj '10

  A orientujecie sie w jakiej bedzie cenie?

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

Nie mam pojęcia, co będzie dalej, właśnie to jest wspaniałe, że będąc w U2 nigdy nie wiem, co się wydarzy. Po rostu musimy mieć chęć do pracy, jeżeli my będziecmy chcieli pracować, ludzie będą chcieli nas słuchać - Bono