23:38 3 Maj '10

Obama i Bono - spotkanie na szczycie

Wokalista U2 spotkał się z prezydentem Stanów Zjednoczonych ^ ^ ^ ^

Prezydent Barack Obama gościł lidera grupy U2, Bono. Do spotkania "na szczycie" doszło w weekend w Gabinecie Owalnym w Białym Domu. Gwiazdor rocka i Obama omawiali politykę rozwoju USA przed międzynarodowymi spotkaniami G8 i G20 w Kanadzie.

W oświadczeniu ONE - organizacji założonej przez Bono -poinformowano, że piosenkarz spotkał się z Obamą "w celu omówienia strategii rozwoju administracji przed nadchodzącymi szczytami G8 i G20 w Kanadzie." Omówiono również zagadnienia związane z wrześniowym spotkaniem na szczycie ONZ w sprawie Milenijnych Celów Rozwoju.

Bono i Obama poruszyli również temat:  "znaczenie i wpływ nowych technologii, aby wzmocnić pozycję działaczy i przedsiębiorców w Afryce".

Spotkanie odbyło się poza prezydenckim harmonogramem zajęć opublikowanym przez Biały Dom.

Bono jest jednym z najbardziej zaangażowanych muzyków rocka: w 2005 roku był jednym ze 166 nominowanych do Pokojowej Nagrody Nobla za swoją pracę na rzecz zmniejszenia długów Trzeciego Świata oraz za kampanię uświadamiania o groźbie AIDS.

 • U2roopa (źródło: PAP)
 • Modyfikacja: 21:13 18 Maj '10

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  "Było to uznanie "Solidarności"... chcieliśmy po prostu powiedzieć, że bez względu na to, jak bardzo ludzie się starają, by zmienić panującą sytuację, na początku każdego nowego roku wszystko pozostaje mniej więcej takie samo - Adam