13:15 2 Kwi '10

Koniec jednej z ikon Dublina

Zasłużona emerytura dla ikony miasta ^  ^  ^  ^

Można je było zobaczyć na pocztówkach, w reklamach telewizyjnych czy wreszcie w teledysku U2 do "Pride (In The Name Of Love)". 31 marca zakończyły swoją czterdziestoletnią służbę.

O czym mowa? O kominach elektrowni gazowo-olejowej koncernu ESB. Jak donosi Irish Independent, olejowa część elektrowni została wyłączona w związku z uzgodnieniami podpisanymi przez ESB w 2007 roku. Firma w ramach regulacji rynku zadeklarowała redukcję wytwarzanej przez siebie energii o 1300 megawatów.

Część załogi z zamkniętej sekcji przejdzie do elektrowni gazowej, pozostali zasilą inne zakłady ESB lub przejdą na emeryturę.

Kominy z Dublina są drugie pod względem wysokości w kraju. W 2008 roku starano się wpisać je do rejestru zabytków, niestety próba nie powiodła się. W tej chwili ich los jest niepewny.

  • U2roopa (źródło: Irish Independent)
  • Modyfikacja: 13:26 2 Kwi '10

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (1) Strona 1/1

  • Aislinn, 20:18 2 Kwi '10

    Ooo, ledwie wczoraj oglądałam je sobie na zdjęciu satelitarnym. Kominy te widnieją też na co najmniej jednym ze zdjęć zespołu, ale myślę, że to wszyscy fani wiedzą. ;)

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

"Było to uznanie "Solidarności"... chcieliśmy po prostu powiedzieć, że bez względu na to, jak bardzo ludzie się starają, by zmienić panującą sytuację, na początku każdego nowego roku wszystko pozostaje mniej więcej takie samo - Adam