13:15 2 Kwi '10

Koniec jednej z ikon Dublina

Zasłużona emerytura dla ikony miasta ^  ^  ^  ^

Można je było zobaczyć na pocztówkach, w reklamach telewizyjnych czy wreszcie w teledysku U2 do "Pride (In The Name Of Love)". 31 marca zakończyły swoją czterdziestoletnią służbę.

O czym mowa? O kominach elektrowni gazowo-olejowej koncernu ESB. Jak donosi Irish Independent, olejowa część elektrowni została wyłączona w związku z uzgodnieniami podpisanymi przez ESB w 2007 roku. Firma w ramach regulacji rynku zadeklarowała redukcję wytwarzanej przez siebie energii o 1300 megawatów.

Część załogi z zamkniętej sekcji przejdzie do elektrowni gazowej, pozostali zasilą inne zakłady ESB lub przejdą na emeryturę.

Kominy z Dublina są drugie pod względem wysokości w kraju. W 2008 roku starano się wpisać je do rejestru zabytków, niestety próba nie powiodła się. W tej chwili ich los jest niepewny.

  • U2roopa (źródło: Irish Independent)
  • Modyfikacja: 13:26 2 Kwi '10

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (1) Strona 1/1

  • Aislinn, 20:18 2 Kwi '10

    Ooo, ledwie wczoraj oglądałam je sobie na zdjęciu satelitarnym. Kominy te widnieją też na co najmniej jednym ze zdjęć zespołu, ale myślę, że to wszyscy fani wiedzą. ;)

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

Piosenki to nie filmy. Film można obejrzeć raz, dwa, trzy razy, ale piosenki słucha się setki razy i często staje się częścią naszego życia. - Bono