14:07 30 Mar '10

U2 w obiektywie Petera Rowena

Peter Rowen dołączy latem do U2... ^ ^ ^ ^

Pamiętacie chłopca z okładek "Boy", "War" i "The Best of 1980-1990"? Trzydziestopięcioletni dziś Peter Rowen zajmuje się fotografią. Latem ma zamiar towarzyszyć U2 w trakcie europejskiej części trasy koncertowej.

Na blogu Petera pojawiły się zdjęcia z zeszłorocznych koncertów U2 360° Tour w Dublinie. Był zachwycony sceną i formą, jaką prezentował zespół.


Warto wspomnieć również o tym, że Rowen fotografował U2 w trakcie słynnch dublińskich koncertów w 2001 roku.

Przypomnijmy sobie, jak to się wszystko zaczęło... Peter jest młodszym bratem Guggiego, który przyjaźnił się z Paulem Hewsonem. To właśnie jemu Bono zawdzięcza swój pseudonim artystyczny.

Rowen wspomina:

"Bono był naszym sąsiadem kiedy dorastaliśmy. Dokładnie nie wiem dlaczego U2 wybrali mnie na okładkę. Być może uważali, że jestem ładnym dzieckiem.".

Rowen po raz pierwszy pojawił się na okładkach singli "U2 - 3" i "I Will Follow". Potem na albumie "Boy" i "War". Jak twierdził Bono, zespół chciał pokazać jak wszystko się zmienia. Jego zdjęcie na płycie "Boy" wyraża niewinność, a na "War" strach, ból oraz rozdarcie.

Peter otwarcie dodaje:

"Trzeba pamiętać, że U2 byli wtedy małym zespołem. Miałem sześć lat i kręciłem się z innymi dzieciakami po okolicy. Nie byliśmy zainteresowani muzyką rockową. U2 było niczym dla mnie i moich przyjaciół".

Zespół przypomniał sobie jeszcze o Peterze przy okazji wydania kompilacji "The Best of 1980 - 1990". Czy pojawił się jeszcze później na jakiejś okładce? Nie. Dostaje za to wiele okładkowych propozycji od coverbandów U2.

 • U2roopa (źródło: independent.ie)
 • Modyfikacja: 13:37 1 Kwi '10

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (2) Strona 1/1

 • Aislinn, 17:11 31 Mar '10

  Cieszę się, że się na nowo "ujawnił". Jakiś czas temu gorączkowo się zastanawiałam, jak też on może teraz wyglądać. :)

 • Avatar

  Prosiak, 18:21 30 Mar '10

  Lata mijają a spojrzenie wciąż to samo... :)

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

Sztuka jest próbą odnalezienia własnej tożsamości. Naszą zemstą w stosunku do Anglii za skolonizowanie nas nie tylko pod względem geografii, ale także świadomości, było znieważenie ich języka i ponowne jego wymyślenie. W powodzi innych, obc - Bono