13:28 24 Mar '10

Kiepskie czasy dla Elevation Partners

Raz na wozie, raz pod wozem... ^ ^ ^ ^

Fundusz inwestycyjny, którego jednym z inwestorów jest wokalista U2, nie ma najlepszej passy. A wszystko to przez ryzykowną inwestycję w firmę produkującą palmtopy.

W 2007 roku Elevation Partners nabył 25% udziałów w firmie Palm. Głównym celem postawionym przed producentem było wypracowanie udziału w rynku palmtopów. Niestety dominacja Apple, Rim i Google'a (system Android) była tak ogromna, że Palm nie miał szans. Obecnie akcje firmy wyceniane są na 3,65$ za sztukę, w zeszłym roku było to 18$.

Elevation Partners zainwestowało w firmę w sumie 460 milionów dolarów. Według specjalistów istnieje 90% szans na to, że w ciągu roku producent palmtopów zbankrutuje lub zostanie przejęty. Mimo to fundusz wydał oświadczenie w którym informuje, że nadal wierzy w sukces Palm.
 

 • U2roopa (źródło: 247wallst.com)
 • Modyfikacja: 13:31 24 Mar '10

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  Rock'n'roll ma obsesję na punkcie uprawiania miłości na tylnym siedzeniu chevroleta. Jestem pewny, że dla samych zinteresowanych jest to bardzo przyjemne, ale mnie interesuje pisanie o czymś więcej, Pasjonuje mnie wewnętrzny konflikt panujący w ka - Bono