14:29 2 Mar '05

Walka z 'konikami' !

Walka z 'konikami' ! ^ ^ ^ ^

Jak pisze "Rzeczpospolita", Centralne Biuro Śledcze zajmie się handlem biletami na koncert U2, który odbędzie się 5 lipca. Zniknęły one z kas już ..

Jak pisze "Rzeczpospolita", Centralne Biuro Śledcze zajmie się handlem biletami na koncert U2, który odbędzie się 5 lipca. Zniknęły one z kas już w pierwszych dniach i zaraz pojawiły się w ofertach internetowych, ale już po zawyżonych cenach.

Organizator koncertu zapowiedział, że unieważni bilety sprzedawane na aukcjach i nie wpuści ich nabywców na imprezę. Rzecznik Komendy Głównej Policji, Alicja Hytrek, zapowiada, że teraz sprawą zajmie się Centralne Biuro Śledcze. Działa w nim zespół oficerów specjalizujących się w przestępczości komputerowej, a ponadto uznano, że tym razem skala problemu jest ogromna.

Do Centralnego Biura Śledczego pismo w sprawie handlu biletami wystosował wicedyrektor Biura Taktyki Komendy Głównej Policji. Problemem zajmować będą się również Komenda Stołeczna i Komenda Śląska (koncert odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie).

Prawnik działający w imieniu Agencji Odyssey, organizatora koncertu, powiedział "Rzeczpospolitej", iż w KGP zostało złożone zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia przez właściciela serwisu aukcyjnego Allegro.

"Daliśmy Allegro dwa dni na podjęcie decyzji w sprawie zaprzestania sprzedaży biletów po zawyżonych cenach" - powiedział działający w imieniu Odyssey mecenas Filip Dopierała.

Przedstawiciel Allegro odpowiedział mailowo, że aukcja sprzedaży biletów nie zostanie zawieszona. Sprzedający otrzymają jedynie nakaz umieszczania regulaminu wydrukowanego na bilecie. Jest tam napisane, iż biletu nie wolno odsprzedawać.

Jak napisano w "Rzeczpospolitej", prawnicy nie są zgodni, czy organizator koncertu ma prawo unieważnić bilety i nie wpuścić na koncert fanów, którzy kupili bilet na aukcji.
muzyka.wp.pl

Przedstawiciele allegro w wywiadzie telewizyjnym zapowiedzieli że bilety będą sprzedawane po cenie ich pierwotnego zakupu czyli 150, 200 oraz 300 zł w zależności od miejsca. Miejmy nadzieję że słowa znajdą zastosowanie w praktyce !

 • kris (źródło: własne)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  Każdy, kto balansuje na krawędzi przepaści i spojrzy w dół, zobaczy odchłań bez dna. Wiedząc o tym, a mimo wszystko patrząc w dół, zdobywamy odwagę. Wiesz, jakie istnieje ryzyko. Możesz wtedy odwrócić się plecami do przepaści i próbować - Bono