13:16 21 Sty '10

Zestresowany Brian Eno

Ciężki zawód producenta ^ ^ ^ ^

Brian Eno bardzo stresował się produkując jednocześnie płyty grup U2 i Coldplay, ponieważ obawiał się, że dojdzie do pomyłki i oba krążki będą brzmieć identycznie.

Znany producent pracował w tym samym czasie nad albumem Coldplay "Viva La Vida" i płytą U2 "No Line On The Horizon", więc starannie rozdzielał komputerowe katalogi z piosenkami, aby nie doprowadzić do pomyłki.

- Czułem się jak niewierny mąż, który obawia się, że nazwie swoją żonę imieniem kochanki. Miałem jeden komputer, na którym znajdowały się wszystkie pliki Coldplay i U2, więc musiałem bardzo uważnie nadawać nazwy wszystkim katalogom, bo bałem się, że wykorzystam te same rzeczy na obu płytach i zorientuję się dopiero, kiedy będzie już za późno - wspomina Eno.

 • U2roopa (źródło: onet.pl)
 • Modyfikacja: 13:18 21 Sty '10

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (2) Strona 1/1

 • Avatar

  acr, 03:42 22 Sty '10

  oj, intro do winter tylko z pozoru pobrzmiewa viva la vida, tak naprawdę zupełnie inne brzmienie i zupełnie inną rolę gra w utworze, inaczej siedzi w reszcie dźwięku. się tak ludzie uczepili, a nie do końca słusznie moim skromnym;)

 • Winter MartinTexas, 22:25 21 Sty '10

  Chyba jednak się coś pomieszało, zwłaszcza intro do Winter. ;P

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

Piosenki to nie filmy. Film można obejrzeć raz, dwa, trzy razy, ale piosenki słucha się setki razy i często staje się częścią naszego życia. - Bono