13:16 21 Sty '10

Zestresowany Brian Eno

Ciężki zawód producenta ^ ^ ^ ^

Brian Eno bardzo stresował się produkując jednocześnie płyty grup U2 i Coldplay, ponieważ obawiał się, że dojdzie do pomyłki i oba krążki będą brzmieć identycznie.

Znany producent pracował w tym samym czasie nad albumem Coldplay "Viva La Vida" i płytą U2 "No Line On The Horizon", więc starannie rozdzielał komputerowe katalogi z piosenkami, aby nie doprowadzić do pomyłki.

- Czułem się jak niewierny mąż, który obawia się, że nazwie swoją żonę imieniem kochanki. Miałem jeden komputer, na którym znajdowały się wszystkie pliki Coldplay i U2, więc musiałem bardzo uważnie nadawać nazwy wszystkim katalogom, bo bałem się, że wykorzystam te same rzeczy na obu płytach i zorientuję się dopiero, kiedy będzie już za późno - wspomina Eno.

 • U2roopa (źródło: onet.pl)
 • Modyfikacja: 13:18 21 Sty '10

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (2) Strona 1/1

 • Avatar

  acr, 03:42 22 Sty '10

  oj, intro do winter tylko z pozoru pobrzmiewa viva la vida, tak naprawdę zupełnie inne brzmienie i zupełnie inną rolę gra w utworze, inaczej siedzi w reszcie dźwięku. się tak ludzie uczepili, a nie do końca słusznie moim skromnym;)

 • Winter MartinTexas, 22:25 21 Sty '10

  Chyba jednak się coś pomieszało, zwłaszcza intro do Winter. ;P

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

Rock'n'roll ma obsesję na punkcie uprawiania miłości na tylnym siedzeniu chevroleta. Jestem pewny, że dla samych zinteresowanych jest to bardzo przyjemne, ale mnie interesuje pisanie o czymś więcej, Pasjonuje mnie wewnętrzny konflikt panujący w ka - Bono