11:13 20 Sty '10

"Hope for Haiti": telethon na rzecz Haitańczyków

"Hope for Haiti": gwiazdy dla Haiti ^ ^ ^ ^

W najbliższy piątek, 22 stycznia, stacje MTV Networks International na całym świecie, w tym kanały z portfolio MTV Networks Polska (MTV Polska, VH1 Polska, Viva Polska i MTVNHD), wyemitują na żywo telethon "Hope for Haiti".

Specjalny, dwugodzinny program z udziałem kilkudziesięciu gwiazd show biznesu. Całkowity dochód zostanie przekazany dla ofiar trzęsienia ziemi na Haiti.

Transmisja rozpocznie się o godz. 20:00 czasu standardowego wschodniego (ET/PT), a o 2:00 czasu polskiego. Program poprowadzą aktor George Clooney (Los Angeles), jeden z pomysłodawców akcji, muzyk Wyclef Jean (Nowy Jork) oraz prezenter CNN, Anderson Cooper (Haiti). W programie zaprezentowane zostaną specjalne występy muzyczne gwiazd, takich jak Alicia Keys, Justin Timberlake i Bono.

W trakcie trwania programu będzie można wesprzeć finansowo organizacje, które pomagają ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti - Oxfam America, Partners In Health, Red Cross, UNICEF i Yele Haiti Foundation. Oprócz stacji z portfolio MTV Networks International, "Hope for Haiti" pokażą również stacje ABC, CBS, NBC, FOX, CNN, BET, HBO, CW i CMT.

Tradycja telethonów, czyli specjalnych programów, podczas których zbierane są środki na cele charytatywne, sięga 1954 roku. Jedne z najsłynniejszych w historii pomogły między innymi ofiarom zamachu terrorystycznego z 11 września, ofiarom tsunami, czy huraganu Katrina. Każdy z nich, emitowany jednocześnie przez kilkanaście stacji telewizyjnych, zgromadził dziesiątki milionów dolarów. W wielu z nich wzięły udział gwiazdy, które oprócz pojawienia się w programie czy specjalnych występów, osobiście odbierały telefony od chcących udzielić pomocy telewidzów.

Emisja na żywo: noc z 22/23 stycznia godz. 2:00 – 4:00 w MTV Polska, Viva Polska, VH1 Polska oraz MTVNHD. Powtórka: 23 stycznia g. 21:00 w MTV Polska.

 • U2roopa (źródło: onet.pl)
 • Modyfikacja: 11:26 20 Sty '10

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  Są o wiele ważniejsze rzeczy niż rock'n'roll... rodzina, przyjaciele i pozostali członkowie zespołu - nie wiesz, ile czasu tak naprawdę będziesz mógł z nimi spędzić - Bono