11:13 20 Sty '10

"Hope for Haiti": telethon na rzecz Haitańczyków

"Hope for Haiti": gwiazdy dla Haiti ^ ^ ^ ^

W najbliższy piątek, 22 stycznia, stacje MTV Networks International na całym świecie, w tym kanały z portfolio MTV Networks Polska (MTV Polska, VH1 Polska, Viva Polska i MTVNHD), wyemitują na żywo telethon "Hope for Haiti".

Specjalny, dwugodzinny program z udziałem kilkudziesięciu gwiazd show biznesu. Całkowity dochód zostanie przekazany dla ofiar trzęsienia ziemi na Haiti.

Transmisja rozpocznie się o godz. 20:00 czasu standardowego wschodniego (ET/PT), a o 2:00 czasu polskiego. Program poprowadzą aktor George Clooney (Los Angeles), jeden z pomysłodawców akcji, muzyk Wyclef Jean (Nowy Jork) oraz prezenter CNN, Anderson Cooper (Haiti). W programie zaprezentowane zostaną specjalne występy muzyczne gwiazd, takich jak Alicia Keys, Justin Timberlake i Bono.

W trakcie trwania programu będzie można wesprzeć finansowo organizacje, które pomagają ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti - Oxfam America, Partners In Health, Red Cross, UNICEF i Yele Haiti Foundation. Oprócz stacji z portfolio MTV Networks International, "Hope for Haiti" pokażą również stacje ABC, CBS, NBC, FOX, CNN, BET, HBO, CW i CMT.

Tradycja telethonów, czyli specjalnych programów, podczas których zbierane są środki na cele charytatywne, sięga 1954 roku. Jedne z najsłynniejszych w historii pomogły między innymi ofiarom zamachu terrorystycznego z 11 września, ofiarom tsunami, czy huraganu Katrina. Każdy z nich, emitowany jednocześnie przez kilkanaście stacji telewizyjnych, zgromadził dziesiątki milionów dolarów. W wielu z nich wzięły udział gwiazdy, które oprócz pojawienia się w programie czy specjalnych występów, osobiście odbierały telefony od chcących udzielić pomocy telewidzów.

Emisja na żywo: noc z 22/23 stycznia godz. 2:00 – 4:00 w MTV Polska, Viva Polska, VH1 Polska oraz MTVNHD. Powtórka: 23 stycznia g. 21:00 w MTV Polska.

 • U2roopa (źródło: onet.pl)
 • Modyfikacja: 11:26 20 Sty '10

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (0) Strona 1

  Newsletter

  Dodaj Usuń 

  Artykuły

  więcej

  Najczęściej komentowane

  Rock'n'roll ma obsesję na punkcie uprawiania miłości na tylnym siedzeniu chevroleta. Jestem pewny, że dla samych zinteresowanych jest to bardzo przyjemne, ale mnie interesuje pisanie o czymś więcej, Pasjonuje mnie wewnętrzny konflikt panujący w ka - Bono