20:50 11 Sty '10

Od 15.01.10 w Polsce „będzie głośno”!

IT MIGHT GET LOUD ^ ^ ^ ^

Długo oczekiwany film muzyczny "It might get loud" wreszcie w polskich kinach!

Każdy, kto śledził informacje związane z projektem dokumentalnym pomysłu producenta Thomasa Tulla o gitarze elektrycznej, ten wie, że chodzi o film „It might get loud”, w którym występują gwiazdy rocka: The Edge (U2), Jimmy Page (Led Zeppelin) i Jack White (The White Stripes).

Ci trzej świetni muzycy opowiadają z własnego punktu widzenia o instrumencie, który nimi w pewien sposób zawładnął oraz o tym, jaki efekt końcowy chcą od gitary otrzymać. Podczas wspólnego spotkania wymieniają się swoimi doświadczeniami i inspiracjami, a owocem tego jest wspólnie zagrany utwór.

Reżyserem i producentem jest Davis Guggenheim: „Większość dokumentów o rock’n’rollu skupia się na wypadkach samochodowych i przedawkowaniu narkotyków (...). Ani Thomas (Tull - dop. red.), ani ja nie chcieliśmy niczego takiego. Chcieliśmy natomiast skupić się na opowiadaniu historii i drodze, jaką kroczy artysta. Chcieliśmy przeniknąć w głąb tematu”.

W styczniowym numerze "Top Guitar", która jest patronatem filmu, znajdziemy informacje na jego temat, a także artykuł poświęcony Jackowi White.

Więcej info na www.topguitar.pl

 • (VeRTigo)
 • Modyfikacja: 22:24 13 Sty '10

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (3) Strona 1/1

 • @anka olekcj111, 22:20 15 Sty '10

  Aniu niestety ten film nie jest wyświetlany masowo w kinach typu cinemacity Jedynie w Krakowie - Kino pod baranami . Gdzieś w Poznaniu i w Warszawie.

 • anka, 22:24 13 Sty '10

  czy wie ktos moze, w jakich kinach bedzie wyswietlany film? na stronie cinema - city poki co nie ma w repertuarze tego filmu. Bylabym wdzieczna za jakiekolwiek info ;)

 • Avatar

  Prosiak, 18:10 12 Sty '10

  Założę się że w Radomiu nie puszczą... :/

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

Piosenki to nie filmy. Film można obejrzeć raz, dwa, trzy razy, ale piosenki słucha się setki razy i często staje się częścią naszego życia. - Bono