13:30 8 Lip '09

Po koncercie U2, murawa do wymiany

Po koncercie U2, murawa do wymiany ^ ^ ^ ^

Okazuje się, że chorzowski koncert U2, krzyżuje plany Wisły Kraków, która chciała na Stadionie Śląskim rozegrać mecze czwartej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów.

- Przykro mi, ale to niestety nie będzie możliwe - mówi Marek Szczerbowski, dyrektor Śląskiego. Liga Mistrzów przegrała z koncertem U2. - To będzie mega wydarzenie. Niestety po koncercie trzeba będzie wymienić murawę - mówi Szczerbowski. Koncert odbędzie się 6 sierpnia, Wisła może rozegrać domowy mecz IV rundy 18/19 sierpnia lub 25/26 sierpnia. - Czasu jest zbyt mało by boisko nadawało się do gry - dodaje Szczerbowski.

Dlaczego murawę trzeba wymienić? Podczas koncertu boisko przykryją specjalne płyty, które będą musiały unieść wielotonową konstrukcję sceny i tysiące uczestników koncertu. - Tak dla próby położyliśmy taką płytę na murawie Śląskiego. Po tygodniu okazało się, że trawa pod spodem zgniła - mówi dyrektor.

Zniszczona trawa to także zagrożenie dla organizacji spotkań reprezentacji, która ma zagrać na Śląskim mecze eliminacyjne mistrzostw świata w RPA 2010. Kadra ma rywalizować w Chorzowie z Irlandią Północną (5 września) i Słowacją (14 października). - Miesiąc czasu jaki dzieli koncert U2 od spotkania z Irlandią wystarczy by przygotować boisko. Za wymianę trawy zapłaci organizator koncertu. Zastrzegliśmy to sobie w umowie.

 • U2roopa (źródło: własne, sport.pl)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (4) Strona 1/1

 • Freea, 07:57 27 Lip '09

  Wisła sama pokrzyżowała sobie plany!!

 • Avatar

  hannahu2@o2.pl, 09:42 20 Lip '09

  extra...;/

 • bla bla, 15:59 17 Lip '09

  przecież wymiana solidnej trawy to kupa forsy. najlepsze kluby płacą wiele milionów euro

 • anka, 10:30 17 Lip '09

  neich juz nie rozpaczaja za ta pilka nozna....

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

Rock'n'roll ma obsesję na punkcie uprawiania miłości na tylnym siedzeniu chevroleta. Jestem pewny, że dla samych zinteresowanych jest to bardzo przyjemne, ale mnie interesuje pisanie o czymś więcej, Pasjonuje mnie wewnętrzny konflikt panujący w ka - Bono