13:30 8 Lip '09

Po koncercie U2, murawa do wymiany

Po koncercie U2, murawa do wymiany ^ ^ ^ ^

Okazuje się, że chorzowski koncert U2, krzyżuje plany Wisły Kraków, która chciała na Stadionie Śląskim rozegrać mecze czwartej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów.

- Przykro mi, ale to niestety nie będzie możliwe - mówi Marek Szczerbowski, dyrektor Śląskiego. Liga Mistrzów przegrała z koncertem U2. - To będzie mega wydarzenie. Niestety po koncercie trzeba będzie wymienić murawę - mówi Szczerbowski. Koncert odbędzie się 6 sierpnia, Wisła może rozegrać domowy mecz IV rundy 18/19 sierpnia lub 25/26 sierpnia. - Czasu jest zbyt mało by boisko nadawało się do gry - dodaje Szczerbowski.

Dlaczego murawę trzeba wymienić? Podczas koncertu boisko przykryją specjalne płyty, które będą musiały unieść wielotonową konstrukcję sceny i tysiące uczestników koncertu. - Tak dla próby położyliśmy taką płytę na murawie Śląskiego. Po tygodniu okazało się, że trawa pod spodem zgniła - mówi dyrektor.

Zniszczona trawa to także zagrożenie dla organizacji spotkań reprezentacji, która ma zagrać na Śląskim mecze eliminacyjne mistrzostw świata w RPA 2010. Kadra ma rywalizować w Chorzowie z Irlandią Północną (5 września) i Słowacją (14 października). - Miesiąc czasu jaki dzieli koncert U2 od spotkania z Irlandią wystarczy by przygotować boisko. Za wymianę trawy zapłaci organizator koncertu. Zastrzegliśmy to sobie w umowie.

 • U2roopa (źródło: własne, sport.pl)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (4) Strona 1/1

 • Freea, 07:57 27 Lip '09

  Wisła sama pokrzyżowała sobie plany!!

 • Avatar

  hannahu2@o2.pl, 09:42 20 Lip '09

  extra...;/

 • bla bla, 15:59 17 Lip '09

  przecież wymiana solidnej trawy to kupa forsy. najlepsze kluby płacą wiele milionów euro

 • anka, 10:30 17 Lip '09

  neich juz nie rozpaczaja za ta pilka nozna....

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

Jeśli o mnie chodzi, trasy są moim życiem. Chcę się stale rozwijać, poprawiać mój sposób na życie<br /> - Bono