14:09 29 Maj '09

Kolekcja "Ikony Rocka" nielegalna?

Kolekcja "Ikony Rocka" nielegalna? ^ ^ ^ ^

Wydawca gazety "Polska The Times", dopatrzył się nieprawidłowości ze strony kontrahenta z którym współpracował przy wydaniu kolekcji z koncertami znanych wykonawców.

Przypomnijmy, pierwszym DVD ze wspomnianej serii była kompilacja utworów U2 z pierwszej części Vertigo Tour. Legalność wydania wzbudziła sporo kontrowersji na naszym forum.

dvdpltd


Poniżej oświadczenie wydawcy:

Drodzy Czytelnicy,

mając na uwadze prawnie chronione interesy artystów, jak i dobro naszych Czytelników, wydawca dziennika "Polska", podjął decyzję o wstrzymaniu rozpowszechniania kolejnych płyt DVD z kolekcji 'Ikony rocka".

Do wydawcy "Polski" wpłynęły wiarygodne informacje z których wynika, że nasz kontrahent, z którym nawiązaliśmy współpracę w dobrej wierze, może nie posiadać uprawnień do dysponowania utworami objętymi kolekcją "Ikony rocka", mimo wielokrotnych oświadczeń o ich posiadaniu. Kierując się nadrzędną zasadą obowiązku poszanowania przepisów prawa, wydawca "Polski" nie może dopuścić, aby zagrożone były prawnie chronione interesy artystów. Tym samym, wydawanie dalszych części kolekcji nie będzie możliwe do czasu dokładnego wyjaśnienia statusu prawnego utworów objętych kolekcją.

Wydawca "Polski" oświadcza jednocześnie, że podejmie wszelkie kroki, w tym prawne, w celu możliwie szybkiego wyjaśnienia powstałej sytuacji.

Przepraszając za powstałe niedogodności, podkreślamy raz jeszcze, że wszelkie nasze działania podejmowane są w duchu poszanowania przepisów prawa oraz w celu zachowania najwyższych standardów, jakimi kierujemy się wydając dziennik "Polska".

 • U2roopa (źródło: własne, naszemiasto.polskapresse.pl, koncerty)

Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (6) Strona 1/1

 • zła zaraza, 12:18 4 Cze '09

  nawet gdybym musiała wywalić ta płytę, to jest mi to obojętne... ta płyta jest po prostu straszna! beznadziejna jakość obrazu, a dźwięki aż męczą!!! a tak lubię oglądać koncerty U2... niestety, płyta, o której mowa, jest dla mnie jedną wielką pomyłką! człowiek kupuje coś takiego w przekonaniu, że będzie właścicielem pięknego, profesjonalnego rejestru z koncertu, a tym czasem jest skazany na oglądanie czegoś, co wygląda jakby było kamerowane z trybun jakimś kiepskim telefonem. i mówię tu o zapisie z nowego jorku, bo wcześniejszy (bodajże z seattle) był niczego sobie.

 • Avatar

  =W1=, 18:52 3 Cze '09

  No to chyba jasnowidzów na forum mamy...
  :P

 • u2roopa, 13:18 30 Maj '09

  Nadrabiamy zaległości :D...

 • NvK, 08:58 30 Maj '09

  Przecież oni to opublikowali tydzień po wydaniu dvd U2. Trochę późno ten news :p

 • Avatar

  lui, 17:06 29 Maj '09

  Trochę za póżno na te informacje, wydawca wcześniej powinien zareagować- przed sprzedażą, a nie po kilku miesiącach!!!!!

 • tp, 16:38 29 Maj '09

  czyli jak nielegalne to wszyscy bedziemy musieli zniszczyc płyty które kupiliśmy!!! ale jeszcze nie teraz, zobacze sobie z dwa razy i wtedy zniszczę ;)

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

Dla mnie Jezus Chrystus nie jest związany z żadną religią. Dla mnie religia, to zasady wymyślone przez ludzi, które mają wypełnić opuszczone przez Boga miejsce - Bono