Dodaj komentarz Wymaga loginu/hasła u2forums.com. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Komentarze (40) Strona 2/2

 • Avatar

  ney, 20:19 7 Maj '11

  Pragnę zaznaczyć, że naprawę wiele osób czeka na ten koncert. "Live From Chorzów" miało być nie tylko dla użytkowników U2-site, ale również innych osób obecnych i nieobecnych na koncercie. Przynajmniej o takiej idei słyszałam...słyszeliśmy. I to chyba tyle odnośnie mojego marudzenia. Zapewne połowa użytkowników znienawidzi mnie za szczere aczkolwiek niezłośliwe słowa. Jak to mawiał mój ulubiony pisarz "zdarza się".

 • Avatar

  ney, 20:19 7 Maj '11

  Hej Olenka. Jakbyś przeczytała ze zrozumieniem moje wypowiedzi to zauważyłabyś, że nie było nich ani odrobiny chamstwa. Dopiero potem dowiedziałam się, że jest to ostateczny zaprezentowany materiał. I również jeżeli przeczytasz poniższe moje wypociny dowiesz się o tym dlaczego robi to sam Jędrzej. Zawsze do wszystkiego bardzo krytycznie podchodzę i myślę, że jest to zdrowe podejście. Skoro można mieć coś więcej dlaczego godzić się na mniej. Nigdy się nie zachwycam jeżeli coś nie jest idealne. Po prostu lubię rzeczy perfekcyjne. Przepraszam jeżeli tak negatywnie to odebrałaś.

 • Grinderman, 20:16 7 Maj '11

  "Nikt zwyczajnie słowem się nie odezwał o zaistniałych problemach." Bez złośliwości, ale jeśli chce się być na bieżąco z informacjami nt multicamu to trzeba czytać Joshua Forum na bieżąco. :>

 • Avatar

  ney, 19:55 7 Maj '11

  A tu mała refleksja od "alternatywnego forum". Bardzo fajnie, że postanowiłeś zabrać się za złożenie tego koncertu jednak pewna osoba napisała, że było brak chętnych do takowej pracy. Jedynie mogę powiedzieć, że nie było braku chętnych. Na naszym forum znalazłby się takie osoby. Nikt zwyczajnie słowem się nie odezwał o zaistniałych problemach. Również czekamy na pamiątkę z Chorzowa. Nawet już całkiem długo... Niektóre osoby są zawiedzione ponieważ po tak długim czasie liczyły na coś "lepszego". Sporo szumu zostało narobione przy tym temacie i zamiast czegoś naprawdę porywającego zostaje zaprezentowany "półprodukt".

 • Avatar

  ney, 19:55 7 Maj '11

  Mimo młodego wieku mam na swoim koncie zmontowanych całkiem już sporo materiałów filmowych. Uczę się montażu od profesjonalistów. Studiuję na katedrze foto video art. Oraz pracują po części w tym zawodzie. Jestem w trakcie pracy nad dwoma filmami (scenariusz, zdjęcia, montaż…) i myślę, że powyższe słowa nie zostaną odebrane jako wymądrzanie się osoby, która nie ma zielonego pojęcia. Jeżeli jednak Jędrzeju masz większą wiedzę oraz doświadczenie niżeli ja w tej dziedzinie to po prostu przepraszam.

 • Avatar

  ney, 19:54 7 Maj '11

  ”. Jeden z montażystów mawiał: „jest film człowiek (…) film szympans (…) film frankenstein”. Wracając do samego tematu to nie są żadnym usprawiedliwieniem słowa „Jeżeli jedna jest w danej chwili niedyspozycyjna, to nie ma innego wyjścia niżeli zmieniać kamerę.”Przecież to jest film a nie transmisja na żywo. A co do montażu to, że to ujęcie jest złe nie znaczy, że w tym momencie popełniono błąd w cięciu. Może to wynikać z nieprawidłowego ciecia kilka ujęć wcześniej. Uważam również, że przydałoby się popracować nad balansem ponieważ są bardzo duże odstępstwa tonalne. Zresztą w zaprezentowanych materiałach można jeszcze sporo popracować nad jakością. Dzięki temu obraz wyglądałby znacznie lepiej – przyjemniej dla odbiorcy.

 • Avatar

  ney, 19:54 7 Maj '11

  „materiał, który nie jest pierwotnie ustabilizowany w większości przypadków nie nadaje się do publikacji” Oczywiście, że takowy w większości przypadków również może się nadawać. To co jest wadą trzeba wykorzystać jako zaletę. Rozumiem, że mogą być fragmenty zupełnie „rozmazane” jednak chyba nikt nie „odganiał się od pszczoły” aby tak to non stop wyglądało;) Jest kilka programów, które pozwalają na naprawdę do zera zredukować drgań. Mimo wszystko to jak i każda inna rzecz też musi zostać przemyślane. W montażu filmu, kręceniu, scenografii… zastosowanie pewnych elementów powinno mieć swoje znaczenie a nie tylko „fajnie wyglądać”.

 • Avatar

  ney, 19:53 7 Maj '11

  W związku, że macie ograniczenia moje przemyślenia prześlę fragmentami.
  Witaj Jędrzeju.
  Nie lubię owijać w bawełnę. Zawsze szkoda mi cennego czasu na to dlatego od razu przejdę do konkretów.
  Nawet, kiedy materiały są odpowiednie nie znaczy to, że obraz zostanie dobrze zmontowany ;). Montaż filmowy to naprawdę bardzo trudna sztuka. Domyślam się, że materiały, które posiadasz nie są genialne. Bardzo często na takowych pracuje. Więc wiem o czym jest mowa.

 • Avatar

  Olenka, 18:18 7 Maj '11

  "Czekaliśmy na multicama naprawdę długo, nie idźcie teraz na łatwiznę!" - a nie pomyslałeś, że osoby nad tym pracujące robią to najlepiej jak potrafią z materiałów, które mają? Jak umiesz lepiej zabierz się za to sam

 • Avatar

  Olenka, 18:16 7 Maj '11

  "Mam nadzieję, że jest to tylko żart z strony osób pracujących nad koncertem a właściwy materiał będzie miłym zaskoczeniem" - szczyt chamstwa

 • Avatar

  ... Olenka, 17:58 7 Maj '11

  i w ogóle co to za tekst typu "miło by było gdyby ktoś popracował nad obróbka wizualną"? no kurde może to tym kimś zechcesz być Ty?

 • Avatar

  ... Olenka, 17:57 7 Maj '11

  troche nie rozumiem tego bardzo negatywnego komentarza..

  z tego co wiem Jedrzej nie jest profesjonalistą a tylko amatorem i wydaje mi się, że robi to najlepiej jak potrafi...dla takiego laika jak ja wygląda na wszystko bardzo ok..

  i nie rozumiem dlaczego ney skoro jesteś od lat tak zafascynowana obrazem sama sie nie zabrałaś się za ten montaż, jestem pewna, że jedrzej chętnie przekaże ci wszystkie materiały...

  komentarz, że prezentowany material to jest żart i że czekasz na właściwą produkcję jest poniżej pasa

  Ja czekam na wersję Jedrzeja bo coś czuje, że zadnej innej się nie doczekam

  ale się wkurzyłam, jak ja nieznosze takiego chamskiego krytykactwa

 • Avatar

  Jędrzej (admin) , 16:23 7 Maj '11

  Apropo klaskania, to już było dyskutowane na forum. Tak było. Ludzie klaskali nieregularnie i bez rytmu (przynajmniej w miejscu, które ujęła kamera)

 • Avatar

  Jędrzej (admin) , 16:05 7 Maj '11

  Synchronizacja nie jest skończona, powody są na forum ;) Warto zajrzeć czasami.

 • Avatar

  Jędrzej (admin) , 15:44 7 Maj '11

  Porządny montaż wymaga odpowiednich materiałów.
  Po pierwsze droga Ney, materiał, który nie jest pierwotnie ustabilizowany w większości przypadków nie nadaje się do publikacji. Jedyne co można zrobić to niwelować ruchy za którymi nie można podążać.
  Co do montażu, tj wyżej. MOS jest składany z dwóch kamer. Jeżeli jedna jest w danej chwili niedyspozycyjna, to nie ma innego wyjścia niżeli zmieniać kamerę. Niestety nie zawsze da się wrócić do miejsca, w którym jest to możliwe, bo akurat druga kamera ma problem w takim miejscu.
  Tak więc te nagrania nie mogą być doskonałe. Bo nie mają prawa być.
  Niestety z zewnątrz wygląda to jak niedoróbka. No cóż. Wiedziałem, że będziecie mnie za to atakować , ale ja już na to nic nie poradzę ;)

 • Avatar

  U2roopa, 05:45 6 Maj '11

  Ney, zachęcam do kontaktu z Jędrzejem i do przedstawienia swoich szczegółowych refleksji.

  Generalnie wszystkim, którzy mają jakieś "ale" i mówię to bez przekąsu czy ironii polecam kontakt z Jędrzejem.

  Dzielcie się uwagami, dorzućcie swoje trzy grosze. Multicamowi wyjdzie to na dobre.

  Pzdr

 • Avatar

  tomol012, 13:53 5 Maj '11

  Nie zgadzam się z ney w pełni, gdyż materiał nawet mi się podoba, ale błędy w montażu są ogromne! Droga ekipo sklejająca materiały! Nie możecie dogrywać dźwięku do tego co jest na telebimie, gdyż ten obraz jest już na samym koncercie opóźniony. Taka synchronizacja kończy się tym, że po zjechaniu kamery z telebimu na scenę okazuje się na przykład, że Larry uderza w werbel o pół sekundy za szybko, albo fani klaskają nierówno, co przy MoS bije po oczach niemiłosiernie.

  Czekaliśmy na multicama naprawdę długo, nie idźcie teraz na łatwiznę!

 • Avatar

  ney, 19:37 4 Maj '11

  Od pewnego czasu obserwuje zmagania z składaniem materiału. Jest to ostatni kawałek, ale mam nadzieję, że nie oznacza to końca pracy. Według mnie zaprezentowane fragmenty wyglądają jak wstępny montaż. Całkiem niedawno wyczytałam, że były przeprowadzone poprawki obrazu (np. stabilizacja) a ja się pytam jaka stabilizacja? I jakie poprawki? Sam montaż wymaga wielu zmian. Błędy w cięciach są wprost książkowe. Miło gdyby ktoś również popracował nad obróbką wizualną.
  Zapewne teraz wiele osób może się oburzyć czy też poczuć urażonym jednak pisząc ten komentarz nie miałam nic złego na myśli. Od wielu lat moją pasją jest "obraz" dlatego powyższe słowa są w pełni uzasadnione. Minęło już sporo czasu od koncertu w Chorzowie a to co jest prezentowane... Mam nadzieję, że jest to tylko żart z strony osób pracujących nad koncertem a właściwy materiał będzie miłym zaskoczeniem.

 • Avatar

  bjuti Tomek P., 23:22 2 Maj '11

  czekamy na finał

 • olekcj111, 00:25 2 Maj '11

  Mam rozumieć że multicam skończony skoro ostatni kawałek gotowy :D

To jest regularna bitwa.. Przyjechaliśmy tutaj waląc do drzwi z całych sił, a jeśli będziemy musieli przyjechać drugi, trzeci, czwarty i piąty raz, te stacje radiowe w końcu padną, bo gdy zobaczą przybyły na koncert tłum - a bilety wyprzedano - Bono