Artykuły

18:53 25 Sie '05

Bono: Czuję więcej niż wiem

U2 jest zespołem, który bez wątpienia znacząco zmienił nasze wyobrażenia o sposobie, w jaki w muzyce rockowej można podejmować problematykę wiary.

Mimo nieustannego eksperymentowania z przeróżnymi stylami i tradycjami muzycznymi, dublińczycy nie przestają odwoływać się do chrześcijaństwa. (...)

18:51 25 Sie '05

Bono niczym rozgnieciona mucha

Trasa koncertowa "Elevation Tour" grupy U2 rozpoczęła się 24 marca 2001 roku w Miami. Do Europy kapela dotarła dopiero w czerwcu. Wraz ze znajomymi starałam się o bilety na jej występ w Berlinie. Podobno rozeszły się w czterdzieści min

Wreszcie nadszedł ten dzień - 29 lipca (2001). O godz. 4 trzema samochodami (w sumie osiem osób) wyruszyliśmy na spotkanie z zespołem naszego życia. Kiedy po (...)

18:47 25 Sie '05

Bono: Mam dość opowiadania w pierwszej osobie

Rozmowa z Bono - liderem grupy U2, współscenarzystą filmu "The Million Dollar Hotel"

- Zawsze szukałem pereł w błocie. Odkrycie piękna jest tym, czego pragnie każdy artysta. I nie chodzi o fotografię mody, gdzie jest to oczywiste - masz (...)
- To (...)

18:37 25 Sie '05

Moje dwie wędrówki ku drzewu Jozuego (wspomnienia fana w poszukiwaniu drzewa Jozuego)

Przypuszcza się, iż jest to najstarszy żyjący organizm na tej pustyni...

...Ludzie nie potrafią określić jego wieku, ponieważ jeśli ścięliby to drzewo, nie odnaleźliby słoi wskazujących na wiek rośliny. Być może zanosi (...)

04:47 4 Lip '05

Bóg, AIDS i rock'n'roll

13 lipca 1985, 17.20 czasu londyńskiego - Live Aid, koncert wszechczasów. Jack Nicholson zapowiada grającą na Wembley grupę, która "zostawiła serce w Dublinie i objęła duchem cały świat", a która "nigdy nie miała problemu z wyp

Historia zaczęła się prozaicznie - od ogłoszenia, które na szkolnej tablicy zamieścił jesienią 1976 r. piętnastoletni wówczas Larry Mullen, (...)

Newsletter

Dodaj Usuń 

Artykuły

więcej

Najczęściej komentowane

Są o wiele ważniejsze rzeczy niż rock'n'roll... rodzina, przyjaciele i pozostali członkowie zespołu - nie wiesz, ile czasu tak naprawdę będziesz mógł z nimi spędzić - Bono